![](/moi/moiup/moi.nsf/0/96e7785c9c07bc18c2258b5e002e777b/MainText/0.84?OpenElement&FieldElemFormat=jpg)
Με αφορμή τη συμπλήρωση 50 χρόνων από την τουρκική εισβολή, το Τμήμα Πολεοδομίας και Οικήσεως παρουσιάζει φωτογραφική έκθεση, με τίτλο «50 χρόνια τουρκικής εισβολής και κατοχής – Κυβερνητικοί οικισμοί». Στην έκθεση παρουσιάζονται τα έργα που έχουν υλοποιηθεί στους κυβερνητικούς οικισμούς στέγασης εκτοπισθέντων από το 1975 μέχρι σήμερα.
Η έκθεση θα είναι ανοικτή για το κοινό από τις 19 Ιουλίου 2024 μέχρι τις 30 Αυγούστου 2024, στον χώρο υποδοχής του Τμήματος Πολεοδομίας και Οικήσεως (Οδός Κινύρα 5-6, 1102 Λευκωσία), μεταξύ των ωρών 7 π.μ. και 4 μ.μ..